درباره الدلس

بهره مندی از مصنوعات طبیعی و به کار نبردن افزونه های صنعتی و شیمیایی همواره ضامن سلامتی بشر بوده است. با رشد و توسعه ی دهه های اخیر انواع محتلف بیماری ها نیز پدید آمده و گسترش یافته است. دغدغه توسعه سلامت پایدار، کنترل روند پیری و ایجاد نشاط و تنوع بصری باعث شد تا کارخانه ای به وسعت یک دنیا ایده های نوآورانه در تولید انواع ظروف سرو غذا و پذیرایی در نزدیکی تهران آغاز به کار کند.
برند الدلس (OLDLESS)، با پشتوانه بیش از یک دهه تجربه در صنعت مصنوعات چوبی پدیدآورندگان آن پا به عرصه تجارت نهاد. OLDLESSالدلس، اکنون انواع محصولات خود را توسعه داده و اقلامی همچون قاشق چوبی، چنگال چوبی ، چاقوی چوبی ، لیوان چوبی ،کاسه ماست خوری چوبی ، کاسه سوپ خوری چوبی ، بشقاب پلو خوری چوبی ، بشقاب خورشت خوری چوبی ، کاسه سالاد سزار یک نفره و دونفره چوبی ، فنجان قهوه خوری چوبی و … را روانه بازار کرده است.
شاید برای شما هم سوال باشد که مشابه این محصولات که اکنون در بازار وجود دارند، استفاده از آنها چه ارتباطی با سلامت و شادابی دارد ؟
پاسخ به همین سوال باعث شد تا سری به کارخانه در نزدیکی تهران و منطقه خوش آب و هوای جاجرود بزنیم. جایی که در آن مدیر کارآفرین و پرسنلی جوان، خلاق و کارآزموده مشغول به کار هستند .
برند الدلس( OLDLESS( ،از چوب ارزشمند زیتون به عنوان متریال اولیه ساخت استفاده میکند و معتقد است رواج استفاده از محصولات کاملا طبیعی در بین جوانان و نوجوانان کشور بجای محصولات مصنوعی و آغشته به افزودنی های شیمیایی می تواند افزون بر ارتقای سلامت، احترام به محیط زیست را در فرهنگ ملی نهادینه کند . ضمن اینکه با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات اجتماعی کنونی سطح کشور و … که منجر به نگرانی و افزایش سطح استرس شده، مجاورت در کنار عناصر طبیعی مانند چوب و استفاده از آنان، منجر به کاهش هورمون کرتیزول( تحریک کننده استرس در بدن) می شود. هرچقدر استرس را بتوانیم مدیریت کنیم، باعث افزایش نشاط و متابولیسم در بدن می شود که نتیجه آن، کند شدن روند پیری را در پی دارد.، بر اساس مطالعات انجام شده در خانم دکتر والینوس از فنلاند، مطالعات زیادی در کشورهای ژاپن، نروژ، کانادا و اتریش انجام شده کهبه نظر می رسد، چوب بر روی سطح عاطفی افراد اثر مثبتی می گذارد و باعث تنظیم فشار خون می شود زیرا لمس سطوح چوبی احساس امنیت و نزدیکی به طبیعت را به مردم می دهد در صورتی که لمس سطوح فلزی مانند آلومینیوم و حتی پلاستیک، همگی باعث بالا رفتن فشار خون می شوند این امر به دلیل نارسا بودن چوب است که سیستم عصبی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.امری که شاید وظیفه بخش خصوصی نباشد اما قطعا وظیفه هر ایرانیست که افق فردای پاک و سرسبزی را برای فرزندان این مرزو بوم ترسیم و برجای بگذارد.
ارزشهای سازمانی الدلس( OLDLESS )توجهمان را جلب کرد، شاید کمتر دیده باشیم ارزشهای به غیر از مکتوب شدن کاربرد در تولید ه داشته باشند. اما اینجا واقعا کاربرد دارند :
_ احترام به افراد: ما تلاش می کنیم احترام زیادی برای انسان ها با هر سبک و سلیقه و قومیتی، قائل باشیم.
_ ارتباط با طبیعت: ما تلاش می کنیم که رابطه انسان و طبیعت را به حداکثر برسانیم
– مطالعه و تنوع محصولات یا خدمات جدید: بیشترین تلاش و توانایی را برای تحقیق و توسعه و رفع نیازهای افراد جامعه به کار برده ایم.
_ احترام گذاشتن به طبیعت به عنوان منبع انرژی
– صداقت داشتن در خصوص محصول و ارائه خدمات
_ رهبری بازار صنعت چوب و مشتقات آن
_ کیفیت بی نظیر و عاری از هرگونه مواد شیمیایی
_ پاسخگویی در قبال مشتری
_ کارگروهی با بهره وری بالا بین کارکنان
بد نیست بدانیم چوبهای زیتون از شمال کشورمان خریداری شده به شکل الوار برش داده می شوند. سپس هرکدام در اتاق خشک کن خشک شده و آماده برش هستند. پس از خشك شدن ، الوار ها به صورت لايه لايه برش ميخورند و به صورت صفحه هاى بزرگ با ضخامت مشخص و دقیق براى قرار گرفتن بر روى دستگاه سي ان سى آماده ميشوند
هر محصول بنا به اندازه و ظاهر ، طرح منحصر به فرد خود را دارد كه بر روى آن نقش مي بندد. سپس براى تكميل محصول ادامه ى كار بوسيله ى دستگاه سى ان سى ٨ محور انجام ميگردد و سپس از محصول روی خطوط دستگاه ملدر قرار گرفته و از تمام جهات محصول را صيقل می یابد. پس از اتمام اين مراحل، محصول وارد بخش رنگ کاری طبیعی می شود. اين خطوط تماما بهداشتى و داراى دستگاه تهويه رنگ بنام آبشار رنگ است كه تأثير بسزايى در كيفيت رنگ محصول دارد.
لايه لايه بودن محصولات برند الدلس OLDLESS در چرخه تولید باعث شده ویژگی های زیر را دارا باشند :
١ ) استحكام بالاى محصولات به سبب گيرایی بهتره چوب ها به هم
٢ ) عدم كج شدن محصولات به دليل اينكه لايه ها به اصطلاح زور چوب را ميگيرند
٣ ) ترك نخوردن محصولات به دليل بهتر خشك شدن آنها
٤ ) تركيب رنگ بسيار زيباى محصولات به دليل ماهيت چند رنگي چوب زيتون كه شامل رگه هاى تيره و روشن است.
به شما پیشنهاد میکنیم اگر تا کنون از محصولات این شرکت در منزل ،محل کار، باشگاه ورزشی و … استفاده نکردید حتما این تجربه را در کوله بارتان داشته باشید. سلامتی خریدنی نیست!